Drzwi całoszklane – dlaczego warto?

Drzwi całoszklane

Drzwi wykonane ze szkła są obecnie bardzo popularnym produktem. Widuje się je w przestrzeniach publicznych, nowoczesnym budownictwie, a także w prywatnych domach i mieszkaniach. Skąd taka ich popularność? Jakie są ich zalety i dlaczego warto po nie sięgnąć? Sprawdźmy!

Efektowny wygląd

Niepodważalną i główną zaletą drzwi całoszklanych jest bez wątpienia ich wyjątkowy wygląd. Tak jak już wspomnieliśmy, są one bardzo popularne w nowoczesnym budownictwie i właśnie w takim stylu i aranżacjach prezentują się najlepiej. Mogą odczarować przestarzałe, nudne wnętrza i wnieść do nich coś niepowtarzalnego. Co jest w nich tak wyjątkowego? Po pierwsze, oczywiście efektowny materiał wykonania, czyli szkło. Po drugie, na drzwiach całoszklanych można wykonać wiele wzorów poprzez nadruki, czy grawer. W ten sposób bardzo prawdopodobne, że drzwi takich, jak Twoje, nie będzie mieć nikt inny.

Rozświetlenie wnętrza

Przez szkło naturalnie przechodzi światło, dzięki czemu wnętrza wydają się bardziej przestrzennymi, większymi, radosnymi. To również wpisuje się w nurt nowoczesnego budownictwa i potrafi znacznie ożywić wygląd danego pomieszczenia, czy mieszkania. Jest to również duża zaleta, w przypadku pomieszczeń, takich jak kuchnia bez okien, gdzie w ten sposób możecie nawet uniknąć konieczności zapalania światła w czasie dnia.

Bezpieczeństwo

Wbrew temu, co mogłoby się nam wydawać na temat tego rodzaju drzwi, są one bardzo solidne, wytrzymałe i, co za tym idzie, bezpieczne. Z reguły wykonuje się je bowiem ze szkła hartowanego – nie ma więc praktycznie żadnych obaw o to, czy drzwi się kiedyś nie rozbiją. Można je bez problemu montować w domach, gdzie domownikami są dzieci, czy też gdzie pomiędzy nogami mieszkających szaleją zwierzęta domowe – drzwi z pewnością to przetrwają i nikomu nie będą zagrażać.

Gdzie nie montować drzwi całoszklanych?

Pomimo wszystkich wymienionych zalet i naprawdę dużej funkcjonalności, są miejsca, w których lepiej sięgnąć po inne rozwiązania niż drzwi wykonane ze szkła. Przede wszystkim, jak już zdążyliśmy wspomnieć, drzwi takie przepuszczają światło. Ich zamontowanie może nie być więc korzystne w pomieszczeniach typowo intymnych, jak toaleta, czy sypialnia. Na pewno znajdziecie też drzwi, które będą skuteczniejsze pod względem izolacji, a to również ważne w przypadku tego typu pomieszczeń.

Drzwi całoszklane to stosunkowo nowy trend, który zdobywa coraz większa popularność. Nic dziwnego, ponieważ ten rodzaj drzwi można zastosować zarówno w przestrzeni publicznej, jak i budownictwie prywatnym. Są one nie tylko atrakcyjne, lecz też wytrzymałe, a wnoszą do pomieszczenia urok, którego nie osiągnie się żadnym innym typem drzwi.