Transmisja bluetooth w urządzeniach audio

Transmisja bluetooth

Dzięki temu, że technologiczne nowinki stają się coraz tańsze i bardziej dostępne. Coraz więcej ludzi wykonuje projekty wcześniej zarezerwowane tylko dla specjalistów w zaciszu swojego domowego warsztatu. Popularyzacja mikrokontrolerów, gotowych płytek PCB z prekodowanymi funkcjami oraz liczne grupy tematyczne oraz fora dyskusyjne wspomagające wymianę informacji między hobbystami sprawiły, że rozkwitła moda na budowanie samodzielnie sprzętu grającego to jest modyfikację instalacji audio w samochodach, samodzielne składanie domowych wieży do odtwarzania muzyki czy bardzo popularnych teraz przenośnych głośników bluetooth. Kiedyś trudnodostępna część jak wzmacniacz bluetooth, teraz stała się nie tylko łatwa w zakupie ale i przystępna cenowo.

Transmisja bluetooth w urządzeniach audio znajduje zastosowanie w:

  • Słuchawkach bezprzewodowych
  • Głośnikach bezprzewodowych
  • Kinach domowych
  • Telefonach komórkowych

Można w internecie znaleźć wiele poradników na temat jak zbudować własny głośnik bluetooth. Na kanałach streamingowych istnieje mnogość materiałów video, a na blogach bardzo dużo opisów jak to wykonać, lecz ciężko znaleźć informację gdzie zakupić części. W sklepie internetowym elektroweb.pl możemy zakupić wzmacniacz bluetooth, który polecamy z czystem sumieniem bo u nas sprawuje się on niezawodnie już od dłuższego czasu. Transmisja bezprzewodowa jest stabilna i na dużą odległość. Wzmacniacz nie wydaje przy parowaniu głośnych nieprzyjemnych dźwięków ani nie posiada irytujących komunikatów głosowych. Posiada szeroki zakres napięcia jakim można go zasilać, co daje nam swobodę w dobieraniu źródła prądu. Duża wydajność pozwala na zastosowanie dwóch głośników o mocy nawet 15W.

Aby uniknąć zakłóceń, trzasków i innych nieprzyjemnych dźwięków należy pamiętać, że jeśli nie zasilamy go ze źródła prądu stałego jak zwykłe baterie, ogniwa litowo-jonowe czy akumulator samochodowy należy zastosować wysokiej jakości zasilacz stabililzowany. Pomocna może być też przetwornica step-up podwyższająca napięcie z naszych ogniw Zabezpieczy on nasz moduł audio przez spaleniem i jednocześnie dostarczy odpowiednią ilość energii by napędzić głośniki.