Wybielanie zębów Będzin – co może zaproponować stomatolog?

Wybielanie zębów Będzin

Hollywoodzki uśmiech to idealnie równe i piękne zęby – który by nie chciał takich posiadać? Na noszenie aparatu decyduje się coraz więcej osób w bardzo różnym wieku, a zabiegi wybielające w gabinetach dentystycznych należą do tych najczęstszych. I bardzo dobrze – skoro istnieją takie możliwości, to dlaczego z nich nie korzystać?

Jak wybielić zęby?

Barwa zębów jest cechą indywidualną – wpływ mają na nią zarówno geny, jak i codzienne nawyki. Zęby mogą z czasem nabierać szarej barwy między innymi z powodu nałogu tytoniowego. Ponadto także kawa, herbata i niektóre napoje gazowane oraz soki i alkohol mogą przyczynić się do tego, że nasze zęby nie będą tak piękne jak w dzieciństwie. Oczywiście można stosować specjalne pasty wybielające, ale nie oczekujmy od nich ani spektakularnych efektów, ani tym bardziej trwałych. Lepsze rozwiązania zaoferuje profesjonalny stomatolog Będzin to miasto, gdzie dostępna jest szeroka i różnorodna oferta stomatologiczna na każdą kieszeń. 

Zabiegi wybielające w gabinecie dentystycznym 

Stomatolog Będzin w pierwszej kolejności przede wszystkim oceni, czy stan naszych zębów oraz dziąseł pozwala na przeprowadzenie zabiegu wybielającego – istnieją pewne przeciwwskazania, więc nie można pominąć tego etapu. Następnie zostanie dobrana odpowiednia metoda. Przede wszystkim można zdecydować się na wybielania laserem, które polega na nałożeniu na zęby specjalnych żelów, których wybielające działania aktywowane jest pod wpływem światła. Innym rozwiązaniem są także nakładki żelowe, które pacjent musi nosić w domu przez określony czas – zazwyczaj są to dwa tygodnie. 

Jeśli zależy nam na wybieleniu jednego zęba, który m.in. zmienił barwę w wyniku zastosowanego leczenia kanałowego, to można poprawić jego wygląd za pomocą licówek – są to cieniutkie płatki, które nakleja się na zęba i tym samym trwale poprawia jego wygląd. Stomatolog Będzin zawsze dobiera odpowiednią metodę kierując się przede wszystkim dobrem pacjenta oraz jego preferencjami. Metoda nakładkowa oraz laserowa mogą dać świetne efekty, ale nie są one trwałe.

Więcej na: Wybielanie zębów Będzin